İSTANBUL’UN EN FOTOGRAFİK YERLERİ

Fotoğraf çekmek, günümüz şartlarında, özellikle sosyal medya mecraları sebebiyle herkesin edindiği bir alışkanlık halini aldı; hayatımızda büyük yer kaplar oldu.


Fotoğraf çekmek, günümüz şartlarında, özellikle sosyal medya mecraları sebebiyle herkesin edindiği bir alışkanlık halini aldı; hayatımızda büyük yer kaplar oldu. Fotoğrafçılıkla uğraşınız belki sadece hobi belki de profesyonel olarak hayatınızda yer edinmiş bir iş. 

Benim için fotoğrafın hikayesi ise çok eskilere dayanıyor. Dedem, amcam ve babam fotoğrafçı olunca gözlerimi fotoğraf laboratuvarımızda, stüdyomuzda açtım. Çok küçük yaşlarda karanlık oda, baskı makineleriyle tanıştım. Fotoğraf çekmek kadar çektirmeyi de çok sevdim. Bu hobimi de gerek İstanbul’da gerek seyahatlerimde severek sürdürüyorum.

İstanbul gerek coğrafi yapısı gerek tarihi dokusu ile her yönden dopdolu ve yaşayan bir şehir. İstanbul böyle zengin olunca fotoğraf tutkunlarının da vazgeçilmezi oluyor. Hiç şüphe yok ki her köşesi, her sokağı ayrı bir güzellikte ve çekicilikte olan İstanbul; fotoğraf severlere sonsuz sayıda muhteşem kareler çıkarıyor. Siz de İstanbul’daysanız ya da İstanbul’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız işte sizin için İstanbul’un en fotoğrafik yerleri.

Galata Kulesi: Hem de terasından eşsiz İstanbul manzarasını fotoğraflayabileceğiniz hem de arkanıza alıp harika bir selfie çekebileceğiniz şehrin en önemli simgesi. 

Valide Han: Son yıllarda özellikle popüler hale gelen Valide Han’ın terası fotoğraf çekmek isteyenler için yasaklanmış olsa da kubbelerin ardından görünen şehir manzarası en güzel manzaraların başında geliyor.

valide-han.jpg

Karaköy Sokakları: Hem mekanları hem de sokakları ile bolca malzeme veren semtlerden biri Karaköy.

Bebek Koyu: Bebek’teki mekanlar en güzel manzaralara sahip. Kahvenizle birlikte bebek koyunu fotoğraflayabilir veya Bebek Parkı’nın bitiminde yer alan Mısır Konsolosluğu önünde harika bir boğaz karesi çekebilirsiniz.

bebek-koyu.jpg

Kedili sokaklar: İstanbul’un en önemli simgelerinden biri de sokak kedileri. Her yerde karşınıza çıkacakları için aramanıza gerek yok.

Galata Köprüsü Balıkçılar: Galata köprüsünde balık tutanları ister tarihi yarımada arkaplanıyla isterseniz de Karaköy arkaplanıyla fotoğraflayabilirsiniz.

galata-koprusu-balikcilar.jpg

Haydarpaşa İstasyonu: İstanbul Haydarpaşa’sız düşünülemez. İstasyonun önünde, içinde trenlerin arasında ya da vapurla önünden geçerken harika kareler yakalayabilirsiniz.

Balat: İstanbul’un tarihi semti Balat, tarihi evleri, Patrikhanesi saatlerinizi geçireceğiniz bir semt. Yakın zamanda açılan Demir Kilise Stevi Stefan’ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Vapur: Vapurda çay simit, arka planda İstanbul… Yada attığınız simiti yakamaya çalışan martılar… İşte harika bir İstanbul karesi daha

vapur.jpg

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği