Burçlar Değişti Mi? Nasa Açıklaması Ne Anlama Geliyor?


Yıldızların aynı hizada olmadığı resmileşti. Yani, burçlar, görünüşte sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Bunun üzerine, bir de Nasa bu karışıklığa yepyeni bir şey daha ekledi. Peki, tarih gerçekten de astrolojik haritanızı değiştirdi mi? Öğrenmek için okumaya devam edin…

14 Temmuz 2020’de güncellendi

Şu günlerde, herkes NASA’nın büyük duyurusu hakkında konuşuyor. Yıldızların konumu değişti. Karşımızda, yeni bir yıldız işareti de var. Bununla birlikte, astrologlar; bu yeni yıldızın her zaman ekliptik boyunca uzanan takımyıldızlardan biri olduğunu ancak 12 burçtan biri olarak seçilmediğini belirtti.

Takımyıldızlar değişmedi. Doğu Astrolojisi, gezegenleri takımyıldızların mevcut görünüşüne göre okur. Batı Astrolojisi, değişmeye konumlarla, büyük çağlar boyunca belirgin kaymaları açıklar. Böylece, Balık Çağı’ndan Kova Çağı’na geçiş söz konusudur.

Astrolojinin astronomi olmadığını hatırlamak önemlidir. Astronomu, üç boyutlu maddi gerçekliğe dayanan bilimsel bir kavramdır. Astroloji; sembolik bir dil, felsefe ve çok boyutlu bir kavramdır.

Daha önce de bildirildiği gibi…

2020, sadece bir 10 yılın değil, yeni bir astrolojik dönemin de başlangıcını işaret ediyor. Ocak ayında, astrologlar, her yerde bunun yoğun bir yıl olacağını iddia etmişlerdi. Gerçekten de, 2020 bir “doğum süreci”ne benzetilmişti.

6’dan az güneş ve ay tutulmasıyla, Oğlak Satürn ve Plüton arasındaki bir birlikten ve Kova’daki Satürn ve Jüpiter birleşmesinden bahsedilmemekte birlikte; 2020’nin değişim, meydan okuma ve değişen perspektifler yılı olacağı belirtilmişti. Ve, şuana kadar yaşanan olaylara dayanarak, onların bu söylediklerini kabul ediyoruz…

NASA, 13. Burç Ekledi

NASA gökyüzünün; Babillerin Zodyak’ın 12 burcunu ilk icat ettiği yaklaşık 3000 yıl önce olduğundan tamamen farklı olduğunu doğruladı. Gökyüzü değişti; çünkü, Dünya’nın ekseni tam olarak aynı yönü göstermiyor. Bu nedenle, kendimizi “iyi dengelenmiş bir Terazi” ya da “dikbaşlı bir Koç” olarak düşünsek de, büyük olasılıkla durum böyle değil.

Diğer yandan, sanki kendi burcuyla bağlantı kuramıyormuş gibi hissedenler için, bu gerçekten çok iyi bir haber olabilir.

13. Burç: Ophiuchus

Takımyıldızlar, farklı boyutlarda ve şekillerde. Bu nedenle, Güneş her biri ile aynı uzunlukta farklı zaman harcıyor. Güneş’ten Dünya’ya gelen çizgi, 45 gün boyunca Başak burcunu işaret ediyor; ancak, yalnızca 7 gün boyunca Akrep burcunu işaret ediyor.

12 aylık takvim için düzenli bir program oluşturmak için Babiller, Güneş’in aslında 12 değil, 13 takımyıldızı geçtiği gerçeğini görmezden geldi. Daha sonra, bu 12 takımyıldızın her birine eşit miktarda zaman ayrıldı.

Yunanca “yılan yatağı” anlamına gelen Ophiuchus takım yıldızı, genellikle “yılan güreşi yapan bir adam” olarak temsil edilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde; bu burç, Yay ile aynı özelliklerin çoğunu paylaşmaktadır. Bu kişiler, şifacı ve ışık taşıyıcı olarak tanımlanmaktadır. 13. burcun da eklenmesi ile yeni burç tarihleri şu şekilde:

Oğlak: 20 Ocak – 15 Şubat

Kova: 16 Şubat – 11 Mart

Balık: 11 Mart – 18 Nisan

Koç: 18 Nisan – 13 Mayıs

Boğa: 13 Mayıs – 21 Haziran

İkizler: 21 Haziran – 20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz – 10 Ağustos

Aslan: 10 Ağustos – 16 Eylül

Başak: 16 Eylül – 30 Ekim

Terazi: 30 Ekim – 23 Kasım

Akrep: 23 Kasım – 29 Kasım

Ophiuchus: 29 Kasım – 17 Aralık

Yay: 17 Aralık – 20 Ocak

Burçlardan ve astrolojideki yeni değişimlerden bahsettik. Peki, siz de bir astroloji sever misiniz? Ya da, sevdiğiniz birine, üzerinde burcunu taşıyan bir şey hediye etmek ister misiniz? Bi Kutu Mutluluk’un astroloji meraklılarına özel hediye seçenekleri var !

Başak Burcu Kupa

Yay Burcu Kupa

Başak Burcu Çanta

Terazi Burcu Kuvars Doğal Taş Kolye

Balık Burcu Bez Çanta

Balık Burcu Kahve Kupası

Yengeç Burcu Kahve Kupası

Yengeç Burcu Kol Çantası

İkizler Burcu Çanta

Peki, “hangi burca hangi hediye alınır?” merak ediyor musunuz? O halde, Burçlara Göre Hediyeler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Şimdilik, hoşça kalın 🙂

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Don't have an account?
kaydol

şifre sıfırla

Back to
giriş

kaydol

Back to
giriş
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişiliğin hakkında sonuçlara varılan birkaç seri soru
Bilgi testi
Genel kültürü test edebileceğin bir seri soru
Hikaye
Resimli ve metinli içerikler
Liste
Klasik sıralı liste içeriği